מסע בחלל הפנוי
עשרים שנה לאחר שעזב את העולם החרדי חוזר דב אלבוים לעברו כדי לבדוק שנית את תקפותה של אותה החלטה גורלית ששינתה את חייו. לצורך כך מסתגר המחבר למשך שנה שלמה, החל מצום יום הכיפורים עד ליום הכיפורים בשנה שלאחריו, ובוחן את אמונתו ואת דרכו בתוך המסורת היהודית.

בספר אוטוביוגרפי זה, מתאר אלבוים מסע נפשי-רוחני כן וחושפני המוביל אותו לתהומות של אי אמונה ומבוכות נפש קשות מנשוא, תוך כדי שהוא מתמודד עם תלאות היום-יום. זהו איננו מסע רוחני מופשט או פילוסופי. המחבר בוחן נושאים מהותיים מעולמה של המסורת היהודית באמצעות חייו הפרטיים ומגיע להבנות חדשות על עברו ועל הסיבות שהניעו אותו לעזוב את העולם החרדי ולבחור בדרך חייו החדשה.

"מסע בחלל הפנוי" הוא רומן ספרותי-תיאולוגי, ראשון מסוגו בספרות העברית החדשה. הספר עוסק בדת ובתיאולוגיה מזוית אישית וסיפורית וכתוב בשפה קולחת ובהירה, שווה לכל נפש. הספר מחולק לעשרה פרקים על פי עשר הספירות של הקבלה: כתר, חכמה, בינה וכו', כאשר בכל ספירה ובכל פרק ישנם גילויים חדשים של המחבר על חייו ופריסה של הקורות אותו ואת חברו והשאלות המלוות אותם. שם הספר : "מסע בחלל הפנוי" הוא פראפרזה על ביטוי של רבי נחמן מברסלב שעבורו "החלל הפנוי" הוא מקום ריק מאלוהים – מקום בו הספק והוודאות חיים בצוותא, מקום שאין בו פתרונות מוחלטים לשאלות חסרות מנוח.
<< ביקורות מסע בחלל הפנוי
דב אלבןים
Atar2b עיצוב ובניית אתרים   |   © כל הזכויות שמורות לדב אלבוים 2013